Трговска марка ликовна уметност „врамени спомени“ платно уметност од Браги Ингибергсон

Трговска марка ликовна уметност „врамени спомени“ платно уметност од Браги Ингибергсон

Во магацинот.
DEN 0.33
Тековен:

Уметник : Bragi Ingibergssonsubject : Transport Style : Rusticproduct Тип : Галерија обвиткано платно Арттис подготвено за обесеност, уметничко дело завиткано од галерија има скршен веспа што седи на поле. репродукции. Остварливата извонредност што ја дозволува печатењето на Giclee ја прави репродукцијата практично разликува од оригиналното парче. Резултатот е широко прифаќање на Giclee од галерии, музеи и приватни колекционери. Завитката со галерија е метод за истегнување на платното на уметникот, така што платното се обвиткува околу страните и е обезбедена скриена, дрвена рамка. Овој метод на истегнување и подготовка на платно овозможува беспрекорна презентација на готовото сликарство. Bragi Ingibergsson 'Framed Memories' Canvas Art.

Параметри на производот

Стоката во категоријата